2025 Rīgas atklātais SUP čempionāts un jaunatnes SUP meistarsacīkstes
NOLIKUMS
2025.gada 13.septembris
Roberta Feldmaņa iela 8a, Rīga
Ķīšezera akvatorija, Burāšanas klubs 360
Sacensību organizators: biedrība Latvijas Sērfošanas un SUP federācija (LSSF)
Atbalsta: biedrība Surf and SUP Events (SSE), biedrība Burāšanas klubs 360, SIA 425Pro
Sacensību direktors / galvenais tiesnesis – Normunds Barinovs (LSSF)
Sacensību tiesneši – Andžejs Maculevičs / Beāte Dementjeva – Dedele
Sacensību formāts
Rīgas Atklātais SUP čempionāts pieaugušajiem notiek:
- OneClass SIC Sonic 12’6” vīriešu un sieviešu OPEN grupās sprinta distancē;
- sporta klasē 14’ dēļu kategorijā vīriešu un sieviešu OPEN grupās tehniskajā distancē,
- SUP Dragon Mix komandu tehniskajā distancē. Dragon Mix komandā maksimālais dalībnieku skaits – 4, no kuriem jābūt vismaz vienai sievietei un vienam jaunietim U16.
Rīgas SUP meistarsacīkstes jauniešiem notiek 425Pro One Design klasē meiteņu un zēnu U14 un U16 grupās sprinta un tehniskajās distancēs.
Lai sacensības grupā notiktu, grupā jāpiedalās vismaz 3 dalībniekiem. Ja grupā ir mazāk par 3 dalībniekiem, tā tiek apvienota ar citu (augstāku) grupu
Sacensību norise
Reģistrācija un brīvie treniņi sacensību dienā no 9:00 – 10:30
Dalībnieku sapulce – 10.30
Sacensību sākums – 11.00:
- Starts sprinta distancei
- Starts tehniskajai distancei
- Apbalvošana individuālajās disciplīnās
- Starts Dragon mix komandām
- Apbalvošana komandām
Sacensību noslēgums – 17:00
Starts nākamai grupai tiek dots ne vēlāk kā 10 minūtes pēc iepriekšējās grupas finiša, bet apbalvošana ne vēlāk kā 30 minūtes pēc pēdējā finišējušā dalībnieka.
Ierašanās uz dalībnieku sapulci un apbalvošanas ceremoniju visiem dalībniekiem ir obligāta.
Reģistrēšanās.
Reģistrēšanās sacensībām notiek sacensību dienā pie sacensību galvenā Tiesneša. Dalībnieks tiek reģistrēts un pielaists dalībai sacensībās pēc reģistrācijas anketas aizpildīšanas un iepazīšanās ar sacensību Nolikumu. Jauniešu grupas dalībniekus, kuri jaunāki par 16 gadiem, piesaka sacensībām to likumiskie pārstāvji, kuriem jāatrodas sacensību teritorijā visu sacensību laiku.
Dalībnieki
Dalībai sacensībās atbilstošajā grupā var pieteikties jebkurš interesents ar vai bez attiecīgām iemaņām konkrētajā sporta veidā, kuram ir pārliecība par sava veselības stāvokļa atbilstību sacensībām paaugstinātas fiziskās slodzes apstākļos.
Jaunatnes meistarsacīkšu dalībnieku vecuma ierobežojums:
– U14 (2011.gadā dzimušie un jaunāki, bet ne jaunāki par pilniem 12 gadiem)
– U16 (2009.gadā dzimušie un jaunāki, bet ne jaunāki par pilniem 12 gadiem)
Inventārs
Rīgas atklātā SUP čempionāta sprinta distances dalībnieki startē ar vienādu inventāru, kuru sacensību dalībniekiem nodrošina Organizators. Katram dēlim komplektā ir arī airis, bet dalībnieki drīkst izmantot jebkādu savu airi ar noteikumu, ka tam ir lāpstiņa vienā galā un rokturis otrā galā.
Rīgas atklātā SUP čempionāta tehniskās distances dalībnieki startē ar kompozītmateriālu vai piepūšamajiem dēļiem, kuru garums nav lielāks par 14’ (4m 27cm) bez platuma ierobežojuma. Dalībnieki drīkst izmantot jebkādu savu airi ar noteikumu, ka tam ir lāpstiņa vienā galā un rokturis otrā galā.
Rīgas Jaunatnes meistarsacīkšu dalībnieki un Dragon mix komandu dalībnieki startē ar vienādu inventāru, kuru sacensību dalībniekiem nodrošina Organizators. Katram dēlim komplektā ir arī airis, bet dalībnieki drīkst izmantot jebkādu savu airi ar noteikumu, ka tam ir lāpstiņa vienā galā un rokturis otrā galā.
Distance un kontrollaiks
Distance akvatorijā tiek atzīmēta ar bojām sacensību dienā pirms dalībnieku reģistrācijas sākuma.
Sprinta distance ir 100 metri jauniešiem un 200m pieaugušajiem abās grupās, bet tehniskā distance ir 500m jauniešiem un 3500m pieaugušajiem abām grupām. Dragon mix tehniskā distance – 500m
Dalībnieku sapulcē sacensību galvenais Tiesnesis iepazīstina dalībniekus ar distanci un tās veikšanas noteikumiem.
Ieskaites kontrollaiks tehniskajā distancē:
pieaugušajiem – 30 min abām grupām.
jauniešiem (abām grupām) un Dragon mix – 10 min
Dalībnieka, kurš distanci veic lēnāk par kontrollaiku, rezultāts netiek ieskaitīts sacensību kopvērtējumā.
Sprints (visiem)
Distancē vienā iebraucienā piedalās ne vairāk kā 6 dalībnieki. Ja dalībnieku skaits ir lielāks, sacensības notiek pēc hītu sistēmas un labākie dalībnieki no katra hīta virzās tālāk uz 1/8finālu, 1/4finālu, 1/2finālu un finālu. Finālam kvalificējas 4 labākie dalībnieki. Precīzs Sprinta distances formāts tiks noteikts pēc dalībnieku reģistrācijas atkarībā no reģistrējušos dalībnieku skaita.
Tehniskā distance pieaugušajiem
Visiem dalībniekiem abās grupās tiek dots kopējais starts. Ja dalībnieku skaits grupā ir lielāks par 10, Tiesnesis drīkst pieņemt lēmumu par atsevišķu startu.
Tehniskā distance jauniešiem
Distancē notiek viens iebrauciens un vienā iebraucienā piedalās ne vairāk kā 6 dalībnieki. Distance notiek ar laika kontroli. Uzvarētāji tiek noteikti pēc labākā laika distancē.
Dragon mix
Distancē vienā iebraucienā piedalās ne vairāk kā 2 komandas. Sacensības notiek ar laika kontroli. A finālam kvalificējas 2 labākās komandas, bet 2 nākamās kvalificējas B finālam par 3.vietu. Ja komandu skaits ir lielāks par 8, Tiesnesis drīkst pieņemt lēmumu par kvalifikācijas hītu sistēmu. Precīzs sacensību formāts tiks noteikts pēc dalībnieku reģistrācijas atkarībā no reģistrējušos komandu skaita.
Starta un finiša procedūra
Starts abās distancēs notiek ar ieskrējienu ūdenī no krasta, šķērsojot iedomātu līniju starp divām norādītajām zīmēm.
Attālums no cita dalībnieka dēļa uz starta līnijas nedrīkst būt mazāks par 1 metru.
Finišs ir krastā, šķērsojot iedomātu līniju starp 2 norādītajām zīmēm ar airi rokā.
Distances veikšana
Sprinta distance ir sadalīta divās vienādās daļās – puse distances jāveic līdz bojai, otra puse atpakaļ uz krastu.
Tehniskajā distancē sacensību akvatorijā ir secīgi jāapņem 4-6 bojas.
Dalībniekam ir precīzi jāievēro boju apņemšanas secība un virziens. Dalībnieks tiek diskvalificēts, ja apņem kādu no bojām nepareizā secībā un/vai virzienā.
Dalībnieks drīkst pieskarties pagrieziena bojām, bet nedrīkst tās izmantot priekšrocību gūšanai – atspiesties pret boju ar airi, rokām vai ķermeni, aizķerties aiz bojas ar airi vai rokām.
Vērtēšana
Katras distances katrā grupā ar diplomiem tiks apbalvoti 3 labākie dalībnieki.
Summējot rezultātus abās distancēs, tiks noteikti sacensību uzvarētāji un pirmo 3 vietu ieguvēji tiks apbalvoti ar medaļām un diplomiem.
Dragon mix distancē pirmo 3 vietu ieguvēji tiks apbalvoti ar medaļām un diplomiem.
- Visi sacensību dalībnieki saņems organizatoru piemiņas zīmes, kā arī piedalīsies sporta aira izlozē, bet
- Visi jaunatnes meistarsacīkšu dalībnieki piedalās arī 425Pro sacensību SUP dēļa izlozē.
Drošība uz ūdens
Katrs pieaugušais sacensību dalībnieks pats uzņemas atbildību par savu veselību un drošību uz ūdens, bet par jauniešu grupas dalībniekiem atbildīgi ir to likumīgie pārstāvji, kuri aizpildījuši dalībnieka anketu.
Sacensību laikā visiem čempionāta dalībniekiem ir jālieto drošības vestes vai kājsaites (leash) pēc izvēles, bet jaunatnes meistarsacīkšu dalībniekiem obligāti jālieto drošības vestes, kuras nodrošina sacensību organizators. Kājsaites (leash) jauniešiem ir ieteicamas un būs pieejamas pie sacensību Organizatora, bet nav obligātas.
Diskvalifikācija un Protests.
Jebkurš sacensību dalībnieks, kurš mēģina uzvarēt sacensības ar nepiemērotiem līdzekļiem, pārkāpjot sacensību nolikumu, vai kura uzvedība ir pārmērīgi agresīva, izturēšanās un/vai izteikumi vērsti pret sacensību organizatoriem, tiesnešiem, sponsoriem, skatītājiem vai citiem sacensību dalībniekiem, var tikt diskvalificēts no sacensībām.
Jebkurš sacensību dalībnieks var tikt diskvalificēts, ja viņa izturēšanās pirms, pēc vai sacensību laikā tiek kvalificēta kā nesportiska, kas sevī ietver:
(1) pārmērīgu fizisku kontaktu, pielietojot ķermeni, airi vai dēli
(2) ķermeņa, aira vai dēļa izmantošanu, lai bloķētu (apzināti ierobežotu) cita dalībnieka iespēju: (a) uzsākt distanci, airēt, virzīties uz priekšu,
(b) veikt pagriezienu un/vai bojas apņemšanu,
(c) uzkāpt atpakaļ uz dēļa kritiena gadījumā,
(d) pabeigt distanci.
(3) jebkādas apzinātas darbības uz starta līnijas, kas var izraisīt falšstartu (svilpšana, tiesneša norādījumu ignorēšana utml.)
Sacensību galvenais tiesnesis visātrākajā iespējāmā laikā nekavējoši informē diskvalificēto dalībnieku. Diskvalifikācijas paziņojums jāiesniedz rakstiski un jābūt uzrādītam diskvalifikācijas iemeslam. Dalībniekam ir jāparaksta diskvalifikācijas paziņojums, norādot laiku un tas kļūst par atskaites sākuma laiku protesta iesniegšanai.
Lēmumu par diskvalifikāciju pieņem sacensību galvenais tiesnesis pēc savas iniciatīvas vai pieņemot kāda sacensību dalībnieka protestu.
Protestu par sacensību dalībnieka pārkāpumu var iesniegt tikai kāds no sacensību dalībniekiem sacensību galvenajam tiesnesim ne vēlāk kā 20 minūtes pēc tās distances beigām, uz kuru attiecas iespējamais pārkāpums.
Protestu par diskvalifikāciju var iesniegt tikai diskvalificētais dalībnieks sacensību organizācijas komitejai ne vēlāk kā 20 minūtes pēc diskvalifikācijas atskaites sākuma laika.
Lai iesniegtu protestu izskatīšanai, ir jāiemaksā 20.00 eiro depozīts, kas tiek atgriezts protesta iesniedzējam, ja protests tiek pieņemts.
Protesta izskatīšanai galvenais tiesnesis vai sacensību organizācijas komiteja var pieņemt un izmantot jebkurus foto/video materiālus un neatkarīgu personu liecības.
Dalībai sacensībās netiek reģistrētas un netiek pielaistas startam personas, kas atrodas alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu reibumā, ja sacensību organizatoriem vai tiesnesim ir radušās pamatotas aizdomas par šādu vielu lietošanu. Ja persona ir reģistrējusies sacensībām, bet aizliegto vielu lietošana ir konstatēta pirms starta, šī persona tiek diskvalificēta no sacensībām un dalības maksa netiek atgriezta.
Apstiprinu:
Normunds Barinovs
Latvijas Sērfošanas un SUP federācijas
Valdes priekšsēdētājs
2025.gada 4.februārī
