2023 LSSF SUP Kauss
SUP airēšanas
sezonas atklāšanas sacensību
“LSSF kauss”
NOLIKUMS
- Datums un vieta:
2023.gada 6.maijā Ķīšezerā, Ķeizarmežā, Roberta Feldmaņa ielā 8A, Burāšanas kluba 360 teritorijā, Rīgā.
- Sacensību formāts
SUP airēšanas sacensības notiek vīriešu un sieviešu grupās Sporta un Amatieru klasēs.
- Organizācija
Rīkotājs: biedrība Latvijas Sērfošanas un SUP federācija (LSSF) – www.surfsup.lv
Organizators: biedrība SURF and SUP Events
- Klases:
4.1. Sporta klase:
4.1.1. Dalībai sacensībās var pieteikties jebkurš interesents ar attiecīgām SUP airēšanas iemaņām, kuram ir pārliecība par sava veselības stāvokļa atbilstību sacensību režīmam paaugstinātas fiziskās slodzes apstākļos.
4.1.2. Dalībnieki sacenšas vīriešu un sieviešu grupās
4.1.3. Dalībnieki drīkst startēt ar jebkāda tipa SUP dēli bez stūres mehānisma, kas garumā nepārsniedz 14’ (4m26cm) un ir aprīkots ar vienu spuru.
4.1.4. Dalībnieki drīkst izmantot jebkādu airi ar noteikumu, ka tam ir lāpstiņa vienā galā un rokturis otrā galā.
4.1.5. Dalībnieki sacenšas sprinta un tehniskajā distancēs.
4.1.6. Atkarībā no dalībnieku skaita sacensības sprinta distancē organizē vienā braucienā vai pēc iebraucienu (hītu) sistēmas.
4.1.7. Ja sacensības sprinta distancē tiek organizētas pēc iebraucienu jeb hītu sistēmas, tad ar tās formātu Tiesnesis dalībniekus iepazīstina sacensību dienā.
4.1.8. Tehniskajā distancē dalībniekam ir jāveic 1 brauciens.
4.1.9. Ja kopējais dalībnieku skaits nav lielāks par 12, Tiesnesis drīkst pieņemt lēmumu par kopēju startu abām grupām.
4.2. Amatieru klase
4.2.1. Dalībai sacensībās var pieteikties jebkurš interesents ar attiecīgām SUP airēšanas iemaņām, kuram ir pārliecība par sava veselības stāvokļa atbilstību sacensību režīmam paaugstinātas fiziskās slodzes apstākļos.
4.2.2. Dalībnieki sacenšas vīriešu un sieviešu grupās.
4.2.3. Dalībnieki drīkst startēt ar piepūšamajiem dēļiem, kuru garums nepārsniedz 12’6” (3m 86cm), un nav šaurāki par 30” (76cm)
4.2.4. Dalībnieki drīkst izmantot jebkādu airi ar noteikumu, ka tam ir lāpstiņa vienā galā un rokturis otrā galā.
4.2.5. Dalībnieki sacenšas sprinta un tehniskajā distancēs.
4.2.6. Atkarībā no dalībnieku skaita sacensības sprinta distancē organizē vienā braucienā vai pēc iebraucienu (hītu) sistēmas.
4.2.7. Ja sacensības sprinta distancē tiek organizētas pēc iebraucienu jeb hītu sistēmas, tad ar tās formātu Tiesnesis dalībniekus iepazīstina sacensību dienā. 4.2.8. Tehniskajā distancē dalībniekam ir jāveic 1 brauciens.
4.2.9. Atkarībā no pieteikušos skaita grupā Tiesnesis var lemt par grupu apvienošanu kopīgam startam.
- Reģistrēšanās.
5.1. Reģistrēšanās sacensībām notiek uz vietas sacensību dienā pie sacensību Tiesneša.
5.2. Ja sacensībām piesakās nepilngadīga persona tai jāpievieno vecāku / likumiskā pārstāvja parakstīta atļauja piedalīties vai arī šai personai jābūt sacensību vietā visu nepilngadīgās personas dalības laiku.
5.3. Dalībai sacensībās netiek pielaistas personas, kas atrodas alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu iedarbībā. Ja persona jau ir reģistrējusies sacensībām, bet aizliegto vielu lietošana ir konstatēta pirms starta, šī persona tiek diskvalificēta no sacensībām.
- Distance
6.1. Distance akvatorijā tiek atzīmēta ar bojām sacensību dienā pirms sacensību sākuma. Dalībnieku sapulcē sacensību galvenais Tiesnesis iepazīstina dalībniekus ar distanci un tās veikšanas noteikumiem.
6.2. Dalībniekam ir precīzi jāievēro boju apbraukšanas secība un virziens. Dalībnieks tiek diskvalificēts, ja apbrauc kādu no bojām nepareizā secībā un/vai virzienā.
6.3. Dalībnieks drīkst pieskarties pagrieziena bojām, bet nedrīkst tās izmantot priekšrocību gūšanai – atspiesties pret boju ar airi, rokām vai ķermeni, aizķerties aiz bojas ar airi vai rokām.
6.4. Distancē dalībniekiem ir jāatrodas stāvus uz dēļa un jāpārvietojas tikai ar aira palīdzību. ja ir noticis kritiens vai jebkuri citi apstākļi distancē, dalībnieks stāvot uz ceļiem drīkst veikt ne vairāk kā 5 secīgus īrienus.
- Starts un finišs
7.1. Starts un finišs ir iedomāta līnija starp divām atzīmēm (karogi, bojas u.c., ko nosaka sacensību Organizators). Starta un finiša procedūra tiek noteikta sacensību dienā un dalībnieki par to tiek informēti Dalīnieku sapulces laikā.
7.2. Tikai pēc starta signāla dalībnieki uzsāk kustību uz priekšu, šķērsojot iedomāto starta līniju.
7.3. Starta līnijas šķērsošana pirms starta signāla tiek kvalificēta kā pāragrs starts! Pāragra starta gadījumā pirmajā reizē sportists saņem brīdinājumu. Otra pāragra starta gadījumā tajā pašā braucienā neatkarīgi no tā vai sportists bija vai nebija veicis pirmo pāragro startu, sportists, kas veicis otru pāragru startu viena brauciena ietvaros tiek diskvalificēts no konkrētas distances.
- Sacensību norise
9:00-10:00 Reģistrācija
10.30 Dalībnieku sapulce
11:00 Sacensību sākums
Starta secība:
1) Amatieru klase sprints
2) Sporta klase sprints
3) Amatieru klase tehniskā distance
4)Sporta klase tehniskā distance
Sacensību starta laiki ir atkarīgi no sacensību faktiskās norises. Starts nākamai grupai tiek dots ne vēlāk kā 15 minūtes pēc iepriekšējās grupas finiša, bet apbalvošana ne vēlāk kā 1 stundu pēc pēdējā finišējušā dalībnieka.
Ierašanās uz dalībnieku sapulci un apbalvošanas ceremoniju dalībniekiem ir obligāta.
- Vērtēšana un Balvas
9.1. Sacensībās ar diplomiem tiek apbalvoti pirmo 3 vietu ieguvēji katrā distancē atsevišķi, kā arī abu distanču kopvērtējums – rezultātu summa sprinta un tehniskajā distancē. Kopvērtējuma uzvarētāji tiek noteikti, summējot punktus par ieņemtajām vietām abās distancēs. Vienāda punktu skaita gadījumā uzvar dalībnieks, kas ieņēmis augstāku vietu tehniskajā distancē.
9.2. Kopvērtējuma uzvarētājiem katras klases katrā grupā tiek pasniegts
“LSSF kauss”.
- Drošība uz ūdens
10.1. Katrs sacensību dalībnieks pats ir atbildīgs par savu veselību un drošību uz ūdens.
10.2. Piesakoties sacensībām un aizpildot pieteikuma anketu dalībnieks vai tā likumiskie pārstāvji (ja piesakās nepilngadīga persona) apliecina ka ir iepazinušies un piekrīt sacensību nolikumam un apņemas ievērot tajā prasīto, kā arī apzinās un izprot ar dalību sporta sacensībās saistītos riskus un iespējamās sekas. Kā arī apliecina savu vai nepilngadīgās personas veselības stāvokļa atbilstību dalībai sporta sacensībās paaugstinātas slodzes apstākļos.
10.3. Sacensību laikā Amatieru klases dalībniekiem obligāti jālieto peldvestes vai triecienvestes ar pietiekamu peldspēju.
10.4. Gan Amatieru klases gan Sporta klases dalībniekiem tehniskajā distancē obligāti jālieto drošības saite (leash)
10.5.Sacensību dalībniekam ir pienākums iespēju robežās sniegt palīdzību citam dalībniekam, kuram ir radušās veselības problēmas sacensību laikā. Ja cietušais nespēj turpināt distanci saviem spēkiem, viņu nedrīkst atstāt bez uzraudzības līdz brīdim, kamēr iespējams saņemt mediķu vai glābēju palīdzību. Par šajā punktā noteikto pienākumu neievērošanu dalībnieks tiek diskvalificēts no sacensībām.
- Diskvalifikācijas un Protesti.
Jebkurš sacensību dalībnieks, kurš mēģina uzvarēt sacensības ar nepiemērotiem līdzekļiem, pārkāpjot sacensību nolikumu, vai kura uzvedība ir pārmērīgi agresīva, izturēšanās un/vai izteikumi vērsti pret sacensību organizatoriem, tiesnešiem, sponsoriem, skatītājiem vai citiem sacensību dalībniekiem, var tikt diskvalificēts no sacensībām. Jebkurš sacensību dalībnieks var tikt diskvalificēts, ja viņa izturēšanās pirms, pēc vai sacensību laikā tiek kvalificēta kā nesportiska, kas sevī ietver:
(1) pārmērīgu fizisku kontaktu, pielietojot ķermeni, airi vai dēli
(2) ķermeņa, aira vai dēļa izmantošanu, lai bloķētu (apzināti ierobežotu) cita dalībnieka iespēju:
(a) uzsākt distanci, airēt, virzīties uz priekšu,
(b) veikt pagriezienu un/vai bojas apņemšanu,
(c) uzkāpt atpakaļ uz dēļa kritiena gadījumā,
(d) pabeigt distanci.
(3) jebkādas apzinātas darbības uz starta līnijas, kas var izraisīt falšstartu (svilpšana, tiesneša norādījumu ignorēšana utml.)
Sacensību galvenais tiesnesis visātrākajā iespējamā laikā informē diskvalificēto dalībnieku. Diskvalifikācijas paziņojums jāiesniedz rakstiski un jābūt uzrādītam diskvalifikācijas iemeslam. Dalībniekam ir jāparaksta diskvalifikācijas paziņojums, norādot laiku un tas kļūst par atskaites sākuma laiku protesta iesniegšanai.
Lēmumu par diskvalifikāciju pieņem sacensību galvenais tiesnesis pēc savas iniciatīvas vai pieņemot kāda sacensību dalībnieka protestu.
Protestu par sacensību dalībnieka pārkāpumu var iesniegt tikai kāds no sacensību dalībniekiem sacensību galvenajam tiesnesim ne vēlāk kā 20 minūtes pēc tās distances beigām, uz kuru attiecas iespējamais pārkāpums.
Protestu par diskvalifikāciju var iesniegt tikai diskvalificētais dalībnieks sacensību organizācijas komitejai ne vēlāk kā 20 minūtes pēc diskvalifikācijas atskaites sākuma laika.
Lai iesniegtu protestu izskatīšanai, ir jāiemaksā 20.00 Eur depozīts, kas tiek atgriezts protesta iesniedzējam, ja protests tiek pieņemts.
Protesta izskatīšanai galvenais tiesnesis vai sacensību organizācijas komiteja var pieņemt un izmantot jebkurus foto/video materiālus un neatkarīgu personu liecības.
- Tiesības izmantot personas sensitīvos datus
Piesakoties dalībai pasākumā dalībnieks vai tā likumiskie pārstāvji piekrīt, ka pasākums ir publisks un tajā var tikt veikti video un audio ieraksti, kā arī fotografēšana, un iegūtie audiovizuālie materiāli un dati var tikt izmantoti pasākuma norises atspoguļošanai masu saziņas līdzekļos, interneta vidē, reklāmai un citiem pasākuma organizatora mērķiem bez jebkādas kompensācijas vai pretenzijām no dalībnieka vai tā likumisko pārstāvju puses.
Kontaktpersona ar sacensību organizāciju un norisi saistīto jautājumu risināšanai:
Normunds Barinovs
tel. 22847624
normunds@surfsup.lv